Bieg charytatywny

Początek roku 2019 nie był szczęśliwy dla naszej miejscowości. W krótkim odstępie czasu doszły nas wieści o ciężkiej chorobie dwóch naszych młodych mieszkańców.

Maciek – chory na złośliwy, nieoperacyjny nowotwór pnia mózgu, oraz Antek chory na ostrą białaczkę szpikową. W tak małej społeczności jak nasza wywołało to duże poruszenie. To nasi sąsiedzi. Wielu ludzi zapragnęło pomóc. Oczywiście nie bardzo możemy pomóc fizycznie samym dzieciom, ale zdając sobie sprawę , że rodzice ponoszą olbrzymie koszty ich leczenia wszystkie organizacje działające w sołectwie zjednoczyły się w działaniach mających na celu zgromadzenie środków na wsparcie rodziców w walce o życie ich dzieci, a naszych najmłodszych mieszkańców.

Zorganizowany festyn charytatywny okazał się wielkim sukcesem. Udało się zebrać naprawdę sporą sumę. Nieprawdopodobną jak na tak małą społeczność. Do akcji włączyły się również sąsiednie miejscowości takie jak Białe Błota czy Łochowo. Ale to nie był pojedynczy zryw mieszkańców. Czas na kolejną akcję. Teraz organizujemy przełajowy Bieg Charytatywny Razem Dla Maćka i Antka na dystansie 5 km. Oprócz biegu głównego, na tym samym dystansie odbędzie się również Nordic Walking oraz biegi dla dzieci na krótszych dystansach.

Głównym organizatorem biegu jest stowarzyszenie Nasz Murowaniec, a cały dochód z imprezy zostanie przekazany na konto fundacji AntyRak której podopiecznymi są chłopcy. Dla Antka udało się znaleźć dawcę szpiku i Antek jest już po przeszczepie. Antoś jest bardzo dzielny, jednakże wymaga dalszej chemioterapii lekiem obecnie nierefundowanym, którego miesięczny koszt wynosi około 7500 zł. Maciek jest po chemio i radioterapii. Koszty jego leczenia są również niebagatelne. Więc „robim co możem” aby tych dwóch młodych ludzi wróciło do naszej społeczności. Ale wiadomo, że aby zebrać pieniądze najpierw trzeba mieć pieniądze. Dlatego prosimy każdego kto zajrzał na tą stronę i ma taką możliwość, o wsparcie organizacji biegu. Każda nawet drobna wpłata na konto

44 1140 2004 0000 3902 7753 7276

będzie dla nas bardzo cenna nie tylko materialnie, ale również mentalnie. Da nam świadomość że są z nami ludzie którzy również chcą pomóc.

Strona z zapisami do Biegu znajduje się tutaj

Natomiast regulamin biegu można pobrać zarówno ze strony powyżej jak i pod tym linkiem

Koszt to jedyne 35 zł. Można również zakupić jedyną w swoim rodzaju niepowtarzaną koszulkę biegacza.

Współorganizatorami są:
-Koło Przyjaciół Murowańca i Okolic „Murowianka”
-Przedszkole Niepubliczne „Korona” z Murowańca
-Gminny Żłobek Integracyjny „U Misia” w Łochowie
-Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Murowańcu
-Lokalny Serwis Informacyjny „Nasze Białe Błota”

Obecnie trwają rozmowy ze sponsorami oraz patronami medialnymi takiego wydarzenia jakiego jeszcze w Murowańcu nie było. Wszyscy ludzie zaangażowani w ten projekt wierzą, że tak jak na festynie zostanie zebrana konkretna suma środków która przyczyni się do powrotu naszych chłopców do naszej społeczności.