Turniej Piłki Siatkowej 2018

16 czerwca 2018 został rozegrany pierwszy Turniej Piłki Siatkowej o puchar Prezesa Stowarzyszenia Nasz Murowaniec.

Puchar ufundowało oczywiście Stowarzyszenie, okolicznościowe dyplomy wydrukowała firma Fractal, a nagrody rzeczowe restauracja  Gusto. Wszystkim pięknie dziękujemy.

W turnieju wzięły udział 4 drużyny. Stowarzyszenia, Przedszkola Korona, Parafii i Młodzieżowa – Pazdanki . Turniej rozgrywany był wg zasad piłki plażowej czyli do dwóch wygranych setów w alce do 21 punktów. Ponieważ pogoda dopisywała, było ciepło, bezwietrznie i bez słońca drużyny zrezygnowały ze zmiany stron co 7 punktów. Wylosowano pary i do boju. W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny Stowarzyszenia i Przedszkola. Pierwszy set Przedszkole wygrało wyraźnie bo do 17 . To chyba ich nieco uśpiło bo drugiego przegrali do 10. Rozstrzygał więc trzeci set. Ten do połowy toczył się równo ale przy stanie 11:10 Stowarzyszenie odskoczyło na kilka punktów i nie oddało prowadzenia do końca wygrywając 21:16.

W drugim meczu zagrały Pazdanki  z Parafią.

Dziewczyny zostały zjedzone przez nerwy. I pomimo że utrzymywały kontakt punktowy do połowy seta to pierwszego przegrały wyraźnie do 15.  W drugim podobnie jak w pierwszym równowaga utrzymywała się do stanu 9:8 dla dziewczyn. Ale potem kompletnie siadło przyjęcie zagrywki i seta zakończył się wynikiem 21:9 dla Parafii.

Nastał czas na regenerację sił przed finałami i nieco relaksu:

A potem mecz o trzecie miejsce. Pazdanki zaczęły mocno, i nie odpuszczały ani o punkt. Przez cały set nikomu nie udało się wytworzyć przewagi, a set zakończył się zwycięstwem Pazdanek 22:20. To je chyba jednak nieco uśpiło bo następnego oddały do 9. Trzeci był już bardzo wyrównany. Kiedy przedszkole odskoczyło na 18: 14 wydawało się że już po wszystkim ale Padanki jeszcze raz się zerwały i doprowadziły do wyrównania 19:19. Wszystko rozstrzygało się w końcówce. Ale Padanki chyba przestraszyły się, że mogą wygrać. Dużo przebić z pierwszej piłki, dwa błędy w przyjęciu i Przedszkole wygrało 21:19.

Rozpoczął się mecz finałowy  Stowarzyszenie-Parafia:

Stowarzyszenie zaczęło słabo bo od 0:2 ale już po chwili było 3:3. Potem znów Parafia odjechała na 6:9 potem wyrównanie 11:11. Stowarzyszenie systematycznie zaczęło powiększać przewagę aby zakończyć seta 21:17. W drugim secie kluczem była zagrywka. Tym elementem Stowarzyszenie ustawiło seta na początku doprowadzając do wyniku 7:0. Kolejni zawodnicy wchodzący na zagrywkę poprawiali wynik i set zakończył się wynikiem 21:7.

Zwycięzcą pierwszego turnieju został więc jego organizator.

Ale najważniejsze, że zabawa była przednia. Pomimo, że zawodnicy większości drużyn nie mieli możliwości ze sobą trenować poziom chwilami był całkiem dobry. Gdybyśmy mieli zmontować drużynę sołectwa naprawdę byłoby z czego.

A że turniej miał za zadanie głównie integrować mieszkańców, i zapewnić nieco rozrywki więc w przerwach wszyscy wciągali pyszne wypieki naszych Pań i chwalili na wszystkie sposoby.

Impreza organizowana przez Stowarzyszenie, jak zawsze zapewniła przyjemną atmosferę i nieco relaksu . Ponieważ odbyła się w czasie zbliżonym do 19 czerwca czyli rocznicy Bitwy pod Murowańcem warto utrzymać ją jako wydarzenie cykliczne. Chciałoby się doczekać tego, że będziemy rozgrywać eliminacje przed turniejem zasadniczym. Tylu będzie chętnych. Do zobaczenia za rok.