Tak się to robi w gminie Białe Błota

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Białe Błota (17 kwietnia 2018) podjęto ważną uchwałę. W trakcie głosowania nad przyjęciem zmian w budżecie gminy przewodniczący Rady Gminy pan Jacek Grzywacz złożył wniosek aby wycofać z planów inwestycyjnych przebudowę ulicy Albatrosa w Murowańcu. Zaproponował aby środki które miały być na ten cel przeznaczone , wykorzystać na przebudowę ulicy Słonecznej w Lisim Ogonie. Zmiana została przegłosowana większością głosów. Oto jak głosowali radni:

Za odebraniem środków sołectwu Murowaniec:

(zdjęcia ze strony urzędu gminy Białe Błota)

-Rafał Barsukiewicz             

Jacek Grzywacz                 

-Czesław Jabłoński            

-Kazimierz Jadomski         

-Krzysztof Kowalewski    

-Zbigniew Moroz

-Sebastian Orlik                 

-Wiesława Suszek

-Maria Wolsztyńska        

-Anna Zawidzka                

-Gabriela Żernicka             

Przeciw głosowali:

-Piotr Mądrzyński

– Alina Puppel ( radna okręgu Murowaniec)

Wstrzymał się radny Krzysztof Kocikowski a nie głosował Bronisław Balcerowski.

Interesujący nas fragment nagrania można osłuchać pod linkiem poniżej:

Propozycja przewodniczącego i nagranie z głosowania

Całe to wydarzenie dobitnie nam uświadamia, że nadchodzą wybory. A dla tych co nie wiedzą to informacja. Pan Jacek Grzywacz jest sołtysem Łochowic czyli jednej z miejscowości wchodzącej w skład okręgu wyborczego Łochowice, Łochowo, Lisi Ogon. Zrozumiałe jest zabieganie o głosy wyborców i nie ma w tym nic nagannego. Ale sposób pozostawia wiele do życzenia. Taki sposób działania dezorganizuje prace Urzędu Gminy. To nic, że  przez ileś czasu układano plan przebudowy dróg. To nic że urzędnicy przygotowują plany umów z wykonawcami. Ważne jest tu i teraz. Trzeba dbać o własny kociołek. Po co komu dbanie o rozwój całej gminy. Ważne jest to co uda się dla własnego środowiska uzyskać.

I nie chodzi o to czy mieszkańcy Lisiego Ogona będą mieli jedną drogę więcej, a Murowaniec jedną drogę mniej . Choć przy dojmującym deficycie utwardzonych dróg w Murowańcu jest to dokuczliwe. Chodzi o destrukcyjny dla Gminy sposób działania, o myślenie ograniczone do własnego podwórka. Każdy radny ma za zadanie dbałość o dobro Gminy którą reprezentuje. Całej gminy i taka jest jego powinność. Niestety większość obecnych radnych swoją koszulę ma tak blisko pleców że o sukmanie która ma ich zdobić całkowicie zapomina.

Pozostaje mieć nadzieję,że przynajmniej część z głosujących za przyjęciem tej smutnej poprawki będzie startowała w następnych wyborach. A może nawet ktoś będzie kandydował na wójta gminy. Bardzo się będziemy z tego cieszyć. Mieszkańcy Murowańca z całą pewności w swoich głosach wyrażą wdzięczność dla wszystkich którzy w ten właśnie sposób rozumieją interes gminy, jej rozwój i dobro jej mieszkańców.

 

5 komentarzy do “Tak się to robi w gminie Białe Błota”

  1. Pytam sie co na to Soltys Murowanca. Pania Soltys tez trzeba zmienic skoro robi za słupa i nie jest w stanie reprezentowac naszych interesów

    1. Generalnie sołtys ma w tej materii niewiele do powiedzenia. Wszystko ustalają radni. Ale jak słychać na nagraniu nie zabrała głosu. Nie wiadomo czy była

      1. Wlasnie o to chodzi nie chce oceniac pochopnie ale wydaje mi sie ze takie decyzje sa najpierw lobbowane i pozniej dochodzi do glosowania. Z checią zapytam czy Pani Sołtys uczestniczyła ewetualnie w takich dyskusjach i starała sie budowac koalicję w interesie Murowańca

  2. Drodzy mieszkancy Murowanca przed chwila dzwonilem do pani Soltys. Pani Solts stwierdzila ,że nie wiedziala nawet iż ulica Albatrosa ma być utwardzana. Pani stwierdzila ,że i tak nie ma nic do gadania przy decyzjach i nie może nic zrobić. Jest to dla nas jasny sygnał iż osoba ta nie jest w stanie skutecznie reprezentować naszych interesów. Mam nadzieję iż podziękujemy pani Sołtys przy urnnie za skuteczne działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *